Koreańscy celebryci, którzy są ze środowiska LGBT

Jednym z tematów tabu w Korei jest środowisko LGBT, nie cieszą się oni popularnością, a wręcz przeciwnie często są szykanowani. Do tego stopnia, że jeżeli jest się gejem w wojsku można otrzymać rok za kratkami.

Jednak czasami są osoby, które debiutują mówiąc na starcie, że są z tego środowiska, albo przyznają się później. Przygotowałam dla was kilka osób, które jest znane w tym środowisku i dość często pojawiają się w telewizji.

 

Hong Seok Cheon

hong-suk-chun

Człowiek prowadzący znaną restaurację, gdzie jest szefem kuchni, aktor oraz celebryta. Chociaż jak przyznał się do swojej orientacji był szykanowany, postanowił zostać w Korei by udowodnić, że dalej może odnieść sukces.

 

MAMAN

maxresdefault

Debiutowała jako piosenkarka, ale od samego początku mówiła, że jest lesbijką. W teledysku do jej piosenki również pojawia się miłość dwóch kobiet. Niestety od 2015 nie wydała nic więcej i zniknęła ze sceny. Pomimo to polecamy jej piosenkę.

 

Choi Hanbit

hanbit

Choi Hanbit jest pierwszą trans, która debiutowała w 2016 w zespole Mercury. Zespół nie istniał za długo, a po jego rozpadzie, stała się modelką. Jeżeli ktoś jest ciekawy zapraszamy na jej IG.

 

Marshall Bang

Screen-Shot-2017-04-07-at-9.02.10-AM.png

Pół-Amerykanin i pół-Koreańczyk, były uczestnik programu Show Me the Money 6. Jest osobą homoseksualną, jeszcze nie debiutował oficjalnie, jednakże jego wytwórnia Orange County powiedziała, że prawdopodobnie zrobi to w tym roku. Jest mega utalentowany dlatego polecamy zajrzeć na jego kanał na Youtube, a dla chętnych podajemy jego IG.

 

Kim Kwangsoo oraz Kim Seunghwan

skorea_gay_0211.jpg

Kim Keangsoo, koreański reżyser i scenarzysta, który brał udział w tworzeniu filmów z motywami LBGT(najsłynniejszy to No Regret). W 2014 roku wraz ze swoim partnerem Kim Seunghwanem wzięli pierwszy ślub osób o tej samej płci w Korei(zdjęcie ze ślubu). Obydwaj dalej pracują i żyją szczęśliwie.

 

i11evn

I11evn-2.jpg

Undergroundowy raper, który brał w udział w kilku skandalach, w swoim utworze przyznał się do bycia biseksualistą. Co śmiesznie o mało nie debiutował w zespole BTS. Polecamy również jego IG.

 

Harisu

CUEF18bXIAAodxl.png

Pierwsza transseksualna osoba, która debiutowała w Korei. Jest piosenkarką, aktorką oraz modelką. Dalej czasami pojawia się w telewizji, chociaż uważa, że choć wszyscy są dla niej mili to obgadują ją za jej plecami. W 2007 roku wyszła za mąż i była kochającą żoną, niestety po 10 latach małżeństwa ona i jej mąż postanowili się rozwieść.

 

Zespół LADY

21976-lady-69gt.jpg

Zespół, który istniał od 2005 do 2007 roku, w którym każda członkini była transseksualistą. Chociaż przyciągnęły wzrok wszystkich i nawet znalazły pogłos, z powodu wielkiej fali krytycyzmu po dwóch latach postanowiono rozwiązać zespół.

 

Holland

holland-kpop-profile-2-668x393

Młody, niezależny artysta, który zdobył uwagę tym, że jest homoseksualistą. Co przykre jego teledysk został uznany od 19 roku życia, ponieważ w teledysku pojawia się motyw miłości między osobami tej samej płci.

 

 

Czy orientacja seksualna ma wpływ na jakość muzyki tworzonej i talent? Nie, więc uważam, że każdy artysta powinien być wspierany za to jaki jest. Kochajcie młodych odważnych artystów!

My również im gorąco kibicujemy!

3 odpowiedzi na “Koreańscy celebryci, którzy są ze środowiska LGBT”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s